Nervozita

21. dubna 2015 v 23:05 | Naomi | 
Zítra jdu na zkoušky na gymnázium. Mám trému jako prase, ale snad to nějak zvládnu. Vpodstatě tam půjdu za pár hodin. Opravdu jsem hodně nervózní a nevím, jak bych si mohla pomoct. Ty zkoušky dělám na A.G. (arcibiskupské gym.) a to je soukromej gympl. Dělala jsem přípravu - dvě hodiny týdně - a spousty testů, domácích úkolů atd. Přesto se bojím. Že nepojede tramvaj, že špatně přestoupím, že se mi to všecko zvorá. No, asi tak. Pozítří dělám zkoušky na patočkovo gym., takže to asi nebude o nic lepší. Teprve dneska jsme vyplňovali pozvánku a zařizovali různé další věci. Tak jsem sepsala pozitiva a negativa zkoušek a gymnázia obecně.
1. Jednou chci být architektka, nebo tak něco. Vpodstatě se mi bude nesmírně hodit vystudování nějakého gymnázia, nebo jiné dobré školy. Dál můžu získat různé tituly, jako třeba: Mudr. Phdr. Bc. atd... Můžu potkat spoustu nových kamarádů a kamarádek a "podívat se do světa".

V.S.


1. K čemu mi jsou zkoušky - v životě je nepotřebuji, nebo spíš nejsou potřebou mého života. I můj táta, který je taky architekt, na gymnázium nešel a vystudoval střední školu - a kde teď je? V bývalém městě kde jsme bydleli, byl městský architekt. A přesto na gymnázium nešel.


---------------2. Proč se mám bát zkoušek? Ztrávila jsem deset lekcí od jednoho z nejlepších učitelů na škole a všichni kolem mě říkají, že mám talent a pokud to chci dokázat, tak to dokážu. Mám podporu v rodině i u kamarádů a kdybych přece jen ty zkoušky neudělala, nic se nestane. V šestce to nebude o nic horší!

V.S.


2. No, kdyby bylo po mém, řekla bych, že nemám vůbec žádný talent. Jsem obrovská trémistka a vážnš VŠECHNO hrotím, i když to je jen maličkost. Sice jsem v článku Strach uvnitř Nás psala o svých problémech a podporách, ale před zkouškami to je jiné. Já sama si budu pořád opakovat, že jsem selhala - neudělala zkoušky.----------------3. Chci na gymnázium? No ano! Když chci, tak bych to měla dokázat. Přece ta všechna příprava nepřijde vniveč!? Když budu sebevědomá a budu si věřit, budu dobrá a a zkoušky udělám! Stačí si jen věřit a být v klidu. Vždyť o nic nejde! Slovo ZKOUŠKA vzniklo od slova zkusit - a když se nepodaří, nevadí.


V.S.


3. Ano, i když chci na gymnázium, nevím, zda to dokážu. Nejsem úplně typ na "sebevědomí", ale taky se hrozně bojím. Já každou prohru, ať už významnou, či ne, pokládám za selhání. Že jsem nesplnila zadaný úkol nebo "úlohu" svého života. Budud to v sobě pořád nosit a je mi jedno, jaký je původní význam toho slova.


---------------


4. Každý z nás dělá chyby a ani já nejsem bezchybná. Dělám chyby v pravopisu i v kamarádství či v rodině. Nevím spostu věcí, ale proč bych se za to měla stydět, nebo se dokonce těch chyb bát? Vždyť bych nebyla člověk, kdybych nedělala chyby! A vždy, když tu chybu udělám, tak se z ní poučím. Proč se toho bát?


V.S.


4. Ano, dělám chyby. Sice jsou některé chyby absolutně zbytečnéa a fatální, ale udělat chybu, kterou nenapravím nikdy v životě, je teda něco opravdu je. Tahle možnost se mi naskytne jednou v životě a možná už nikdy. Ta tréma mě sžírá zaživa. a hodně se bojím neúspěchu, i když mi ostatní říkají, že to je zbytečný.

---------------5. Na gymnáziu je to opravdu těžké. Víc učiva, úkoly navíc, atd. (Dee mi to potvrdila) Když zkoušky neudělám, nemám co ztratit. Když je udělám, sice bude víc práce, ale zase si užiju tu "exotiku". Je téměř jedno, zda je udělám, či ne, každá možnost má svoje. Je to malicherná záležitost, ale vypořádat se s tím dá.


V.S.


5. No, dostat se tam chci a vpodstatě musím. Budu to jinak brát za selhání a to mi nedělá dobře. A za každou výhodu se musí podstoupit nějaká ta oběť. Takže učivo mi nedělá takové vrásky jako tréma. To, že budu muset stíhat školu, kroužky a ještě moje další zájmy včetně blogu je sice hrůzná, ale je to oběť.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Host Host | 22. dubna 2015 v 8:17 | Reagovat

to znám. jakoby bylo jedno, co říkají lidi kolem, já stejně mám strach a obavy. tak pak semnapiš jak jsi to zvládla

2 Naomi Naomi | 22. dubna 2015 v 12:47 | Reagovat

[1]: Jo, určitě napíšu! :-D

3 Minimilian Minimilian | 22. dubna 2015 v 19:57 | Reagovat

Woaw! Monolog jak od Shakespeara... Bít či nebít? Hlavně se z toho nezbláznit... :-) Vlastně je vše jen o úhlu pohledu. Jak se ale sákryš propracovat k té pozitivní vyrovnanosti viď...

4 Anior Anior | 22. dubna 2015 v 20:03 | Reagovat

No jo no... :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama