Červenec 2015

Recenze film - Píseň moře

23. července 2015 v 21:55 | Naomi |  Recenze

PÍSEŇ MOŘE


Tohle je jeden z nejkrásnějších animáků, co jsem v životě viděla. Tento rok šel do kin, já na něm byla právě v kině a bylo to úžasný! Takže vřele doporučuju...

Příběh začíná u šťastně vypadající rodinky - tatínek a maminka mají asi tříletého chlapečka, kterému by se měl zanedlouho narodit sourozenec. Těší se na něj jako na nic jiného. I se svojí maminkou si vyprávějí staré legendy a pohádky. Jednou večer, když mu maminka předá krásnou mušli, se maminka záhadně ztratí v moři a tatínek najde pouze malou holčičku - Sýršu. Ta až do svých šesti let nepromluvila ani slovo a stále se čeká na její řeč.
Ale právě kvůli spojení se ztrátou maminky ji starší bratr začne nenávidět a provokovat. Jednoho dne ale Sýrša objeví zářivý bílý kožich, díky mušli, na kterou dokázala hrát. Už od mala ji přitahovali tuleni a tak za nimi v kožichu zavítala. Ale babička, která tam zrovna byla na její narozeniny, ji z moře vytáhne a oba odveze z ostrova s majákem daleko do města.
Tam se ale zjistí, že Sýršinou hrou na mušli přilákali podivuhodné bytosti z legend. Prý je Sýrša poslední tulení víla - Selkí.
Její starší bratr odmítá uvěřit, ale stále víc a víc se legenda o Selkí naplňuje.
Ale pokud nezazpívá píseň moře včas, všechno bude ztraceno...

Film doporučuji všem sledovatelům nad 3 roky.

Hodnocení:
95%

Opravdu nádherné animované provedení, které se bude líbit skoro všem. Film od Tomma Moore jako třeba Brendan a tajemství kellsu by měl mít velký úspěch hodně mezi mladšími diváky. Ale nepochybně potěší i starší a dospělé. Samozřejmě to není příběh pro slabá srdíčko (nikdo to neberte jako urážku Usmívající se ) protože konec a celkově průběh je dost dojímavý.

+ Krásná animace, nádherný příběh a provedení, další excellentní film od Tomma Moore, který si získá mnoho dalších diváků.

- není tak úplně pro slabší povahy, které by u filmu uronily nějakou tu slzu.

Jsem zpět!

23. července 2015 v 20:57 | Anior |  Novinky

Ano, je to tak.

Po třech dlouhých týdnech na skautském táboře, jsem zpět. Děkuji všem co komentovali mé články, a možná je někdy v budoucnu vyhledám a odpovím na ně. Moc se těším, až zase budu moci vydávat články, ale v pátek odjíždím do Chorvatska, takže na to nebude moc času. No co, nějaké články vyjdou a pak zase týden nic. Hold prázdniny! Ale každopádně doufám, že si prázdniny všichni také užíváte skvěle, nebo aspoň většina z vás. A ti, co si prázdniny neužívají, ať se nepovalují doma a zajdou třeba do lesa, protože v lese je opravdu krásně. Stromy, čerstvý vzduch, zpěv ptáků a mnoho dalšího. Ať žijí prázdniny!!!