Recenze film - Píseň moře

23. července 2015 v 21:55 | Naomi |  Recenze

PÍSEŇ MOŘE


Tohle je jeden z nejkrásnějších animáků, co jsem v životě viděla. Tento rok šel do kin, já na něm byla právě v kině a bylo to úžasný! Takže vřele doporučuju...

Příběh začíná u šťastně vypadající rodinky - tatínek a maminka mají asi tříletého chlapečka, kterému by se měl zanedlouho narodit sourozenec. Těší se na něj jako na nic jiného. I se svojí maminkou si vyprávějí staré legendy a pohádky. Jednou večer, když mu maminka předá krásnou mušli, se maminka záhadně ztratí v moři a tatínek najde pouze malou holčičku - Sýršu. Ta až do svých šesti let nepromluvila ani slovo a stále se čeká na její řeč.
Ale právě kvůli spojení se ztrátou maminky ji starší bratr začne nenávidět a provokovat. Jednoho dne ale Sýrša objeví zářivý bílý kožich, díky mušli, na kterou dokázala hrát. Už od mala ji přitahovali tuleni a tak za nimi v kožichu zavítala. Ale babička, která tam zrovna byla na její narozeniny, ji z moře vytáhne a oba odveze z ostrova s majákem daleko do města.
Tam se ale zjistí, že Sýršinou hrou na mušli přilákali podivuhodné bytosti z legend. Prý je Sýrša poslední tulení víla - Selkí.
Její starší bratr odmítá uvěřit, ale stále víc a víc se legenda o Selkí naplňuje.
Ale pokud nezazpívá píseň moře včas, všechno bude ztraceno...

Film doporučuji všem sledovatelům nad 3 roky.

Hodnocení:
95%

Opravdu nádherné animované provedení, které se bude líbit skoro všem. Film od Tomma Moore jako třeba Brendan a tajemství kellsu by měl mít velký úspěch hodně mezi mladšími diváky. Ale nepochybně potěší i starší a dospělé. Samozřejmě to není příběh pro slabá srdíčko (nikdo to neberte jako urážku Usmívající se ) protože konec a celkově průběh je dost dojímavý.

+ Krásná animace, nádherný příběh a provedení, další excellentní film od Tomma Moore, který si získá mnoho dalších diváků.

- není tak úplně pro slabší povahy, které by u filmu uronily nějakou tu slzu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 27. července 2015 v 14:38 | Reagovat

♥Zní to absolutně nádherně a kouzelně, musí to být moc prima film! :-) Animované mám ráda :3
Když jsem byla malá (5), tak byl tuleň moje úplně nejmilejší zvíře :-) Dostala jsem o nich knížku, všechno jsem měla s tuleňkama :-)
Třeba to někdy uvidím, kino máme daleko, ale počkám si, až půjde stáhnout. Nad tři už mi je, takže...:-D Se těším

2 Anior Anior | 2. srpna 2015 v 9:07 | Reagovat

Anooo! ^^ Děkuji moc Gil!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama